Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

18.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Całą serię zdjęć legnickiego cmentarza wykonaną przez Krafta znajdziemy pod...

17.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Henry Kraft to mało znana nam postać naszego miasta. Człowiek wykształcony...

18.10.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Przykładowy grób na cmentarzu leśnym .Nasadzenia komunalne. Główny ogrodnik...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Neisser Philipp Nachfl.

Philipp Neisser urodził się 7 lipca 1806 r. w Kierzu na opolszczyźnie. Z zawodu był kupcem i destylartorem. Mieszkał i pracował przy Burgstraße 75 (ul. Grodzka). Zmarł 19 czerwca 1877 r. w Legnicy i został pochowany na tutejszym cmentarzu żydowskim. Po jego śmierci spadkobiercy przejeli interes i prowadzili go pod nazwą Philipp Neisser Nachfl. Do początkowych lat XX w. właścicielem firmy był Rudolf Cohn, a następnie Theodor Cohn, który przez krótko współpracował z Fritzem Potrz (ok. 1905 r.). Była to znana już destylarnia zajmująca się hurtową sprzedażą spirytusu. Po pierwszej wojnie światowej zmieniła się siedziba firmy na Ritterstraße 32 (ul. Rycerska). W latach 30. XX w. już nie działała.

Karta pocztowa ze stoiskiem legnickiej destylarni Phillip Neisser Nachflg. w Hildesheim, 1903 r. Ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.