Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

175 lat teatru w Legnicy ►


Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

21.07.2017, bulgari125:
Si tratta di uno e pi? di...
Per il divertimento, abbiamo selezionato cinque di questi fiori preziosi in...

15.07.2017, KWAZAR:
LIDAR
Chciałbym zainteresować Państwa przeglądaniem map Geoportalu z...

22.05.2017, filosss:
Re: Legnica - historia...
septemberlicht...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

M. Süssmann Jr. G.m.b.H

W latach 80. XIX w. kupiec Marcus Süssmann założył swój sklep z konfekcją przy Mittelstraße 81 (ul. Środkowa). W następnym dziesięcioleciu dalej prowadził swój interes przy tej samej ulicy lecz pod numerem 10. Na przełomie XIX i XX w. rozwinął swoją działalność przenosząc się na ulicę Dworcową, otwierając tam pod adresem Bahnhofstraße 2b zakład produkujący ubrania męskie i chłopięce. Po rozbudowie ulicy w następnych latach zmieniono jej numerację. Odtąd firma Süssmanna znajdowała się pod numerem 4. Jeszcze przed wybuchem pierwszej wojny światowej do interesu dołączył Heinrich Weichslebaum. W połowie lat 20. był on głównym właścicielem zakładu wraz z Fanny Süssmann z domu Danziger. Marcus Süssmann  prawdopodobnie już wtedy nie żył. Kres działalności firmy M. Süssmann Jr. G.m.b.H. nastąpił w latach 30. Jej siedziba mieściła się wówczas przy Schützenstraße 4 (ul. Łukasińskiego) i należała do radcy prawnego i notariusza z Berlina G. Süssmanna oraz H. Weichslebauma.

Koperta firmowa zakładu odzieżowego M. Süssmanna Jr. G.m.b.H., 1932 r.
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.