Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

24.04.2019, Kefir:
Re: Opel i cmentarz
Przeglądając książkę adresową z roku 1939 trafiłem na wpis Garitz Georg...

23.04.2019, Kefir:
Re: Opel i cmentarz
Szukając śladów Opla natknąłem się na artykuł w " Szkicach Legnickich" XXXV...

28.03.2019, Kefir:
Re: Opel i cmentarz
Co do zakładów Opla to parzcież w książce pan Jürgen podaje dokładny adres...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Zum Kaiser Wilhelm

Przy Steinweg 15 (ul. Kamienna) co najmniej od lat 70. XIX w. mieściła się gospoda „Zum Kaiser Wilhelm”, nazwana tak na cześć cesarza Wilhelma I, szefa legnickiego Regimentu Grenadierów. Jej właścicielem był Gustav Krems. W latach 80 XIX w. przez krótki okres czasu dzierżawił ją August Lichey. Wkrótce ponownie w jej działalność zaangażował się Krems. Na początku XX w. nowym gospodarzem został Albert Eitner, którego jeszcze przed wybuchem I wojny światowej zastąpił Josef Bartsch. Prowadził on gospodę do lat 30. Po jego śmierci interes przejęła wdowa Margarete z domu Fischer.
Po wojnie mieściła się tutaj restauracja Cygańska, a w ostatnich latach międzyparafialna stołówka charytatywna prowadzona przez ks. Jana Mateusza Gacka, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (do 2015 r.). Rozbiórkę budynku rozpoczęto w lipcu 2015 r.

Po prawej budynek na rogu ulic Kartuskiej i Kamiennej, w którym mieściła się gospoda Zum Kaiser Wilhelm. Karta pocztowa z 1936 r. ze zbioru K.Makowca
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.