Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

06.11.2018, Kefir:
Re: Dworzec kolejowy
Plan wieży ciśnień która znajdowała się na dzisiejszym placu dworcowym....

18.10.2018, Major07:
Re: Mapa
Super,dzieki tej mapie znajde to czego szukałem ;)

31.07.2018, Kefir:
Re: Dworzec kolejowy
Plan dworca i torowiska z roku 1886

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Mummert Ernst / Großer Kurfürst

Pod koniec XIX w. na parterze nieistniejącego obecnie budynku przy Grenadierstraße 26 (ul. Hutników), na rogu z obecną ulicą Nowy Świat, rozpoczęła swoją działalność restauracja Ernsta Mummerta. Na przełomie drugiego i trzeciego dziesięciolecia Mummert przeszedł na emeryturę, mieszkając przy Wörthstraße 13 (ul. Matejki). Wraz z nowym właścicielem Franzem Stillerem, gospoda otrzymała nazwę Großer Kurfirst (Wielki Elektor). Po śmierci Franza, od połowy lat 20. restauracja była prowadzona przez wdowę Auguste Stiller z domu Gutsche, a tuż przed wybuchem II wojny światowej przez Gertrud Pelz z domu Kiehlmann.

Skrzyżowanie ulic Hutników z Nowym Światem z restauracją Ernsta Mummerta w narożnym budynku. Karta pocztowa z 1910 r. ze zbioru R.Deca
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.