Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

04.07.2021, Maciej z Legnicy:
Re: nieistniejący stadion przy...
Istniał już przed wojną. Polecam mapę ze strony: ...

30.06.2021, felicjusz:
nieistniejący stadion przy...
Cześć Czy może ma ktoś jakieś zdjęcia nieistniejącego już stadionu przy...

27.09.2020, Santino:
Re: Opel i cmentarz
A ja w bliskich okolicach znalazłem oto ten znaczek Opla : Jak sprawdziłem...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Zum schawrzen Lamm

Gospoda „Zum schawrzen Lamm“ (Pod Czarnym Barankiem) istniała już w latach 50. XIX w. na parterze i pierwszym piętrze budynku na rogu ulic Jaworzyńskiej i ul. Szkolnej, początkowo pod adresem Schulstraβe 15 (lata 50. XIX w.), nr 1 (od ok. lat 70. XIX w.). Przed wybuchem pierwszej wojny światowej adres zmieniono na Jauer Straβe 10 (ul. Jaworzyńska). Przynajmniej do lat 80. XIX w. właścicielem gospody był Rudolf Dietze. Pod koniec XIX w. zarządzała nią wdowa Pauline Pohler. Wkrótce, aż do pierwszej wojnie światowej gospodarzem był Robert Dreβler, a po jego śmierci wdowa Martha Dreβler z domu Jast. Na początku lat 20. XX w. ponownie zmienia się właściciel Zum schawrzen Lamm, odtąd jest nim Paul Knappe. Na początku następnego dziesięciolecia gospoda prowadzona była przez wdowę Johanne Knappe, a tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej przez Wilhelma Ernsta.

Gospoda Zum schwarzen Lamm przy ul. Jaworzyńskiej. Karta pocztowa z 1900 r. ze zbioru Z.Grosickiego
Narożny budynek przy ulicach Jaworzyńskiej i Szkolnej, na parterze i I piętrze mieściła się gospoda Zum schwarzen Lamm. Karta wydana przez jej właściciela Roberta Dresslera w 1913 r. Ze zbioru K.Makowca
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.