Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

04.07.2021, Maciej z Legnicy:
Re: nieistniejący stadion przy...
Istniał już przed wojną. Polecam mapę ze strony: ...

30.06.2021, felicjusz:
nieistniejący stadion przy...
Cześć Czy może ma ktoś jakieś zdjęcia nieistniejącego już stadionu przy...

27.09.2020, Santino:
Re: Opel i cmentarz
A ja w bliskich okolicach znalazłem oto ten znaczek Opla : Jak sprawdziłem...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 

Schöbel & Dreler / Buchert Gottfried G.m.b.H.

Oswald Schöbel i Robert Dreβler założyli swoją fabrykę pod koniec XIX w. Jej siedziba mieściła się przy Mauerstraβe 5b (ul. Murarska), na terenie pomiędzy dzisiejszymi ulicami Rycerską a H. Dąbrowskiego. Ich firma zajmowała się odlewem materiałów metalowych, przede wszystkim armatury gazowej, wodnej i systemów parowych. Poza tym Schöbel & Dreβler specjalizowali się w produkcji armatury do wyrobu piwa. W pierwszym dziesięcioleciu XX w. właścicielem firmy był już tylko Oswald Schöbel. Po pierwszej wojnie światowej, po jego śmierci (zmarł 24 października 1917 r. w wieku 54 lat) fabryką kierowała wdowa Ida Schöbel (do lat 20. XX w). Na przełomie lat 20. i 30. firma zmieniła właściciela i nazwę. Odtąd działała jako Gottfried Buchert G.m.b.H. Jej profil nie uległ zmianie. Dodatkowo Buchert zajmował się sprzedażą  lodówek "Bavaria" dla rzeźni, cukierni i mleczarni. Przed wybuchem drugiej wojny światowej firma znalazła się w rękach Otto Sieberta, który przemianował ją na Legnicką Fabrykę Armatury (Liegnitzer Armaturenfabrik).

Tabliczka z urządzenia fabryki Gottfrieda Bucherta.
« poprzedni następny »
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.