MAGAZYN NA UL.KRETEJ
WysÅ‚ane przez lukasz288 
MAGAZYN NA UL.KRETEJ
29 cze 2014 - 22:16:32
WITAM CZY TEN OGROMNY BUDYNEK Z CZERWONEJ CEGLY NA UL.KRETEJ JEST POZOSTALOSCIA PO DAWNEJ WINIARNI??CZY BYLY TAM TYLKO JAKIES MAGAZYNY??
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
26 lip 2014 - 15:37:22
To jest winiarnia, potem powstały tam magazyny.
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
25 pa¼ 2014 - 17:17:54
w budynku gdzie mieści się Skup Złomu była kotłownia.
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
14 gru 2014 - 13:02:57
Dzieki za info szoda ze nie ma zdjęć z tamtego okresu.
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
02 mar 2015 - 10:02:46
Winiarnia gdzie produkowano super wina była na ul.Fabrycznej)obecnie znajduje się w tym miejscu REAL).Na ul Krętej była inna produkcja bo to był Zakłąd Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego.W tę bramę gdzie jest obecnie skup złomu samochody i traktory dostarczały np.jabłka na winko.Ale nie wiem czy ktoś wie że piwnice z ogromnymi beczkami gdzie leżakowało wino były przy ul.Wrocławskiej.(Na przeciwko kiedyś restauracji SEZAM po drugiej stronie ulicy jest brama i takie podwórko chyba drzewo tam rośnie.Byłem tam w latach 1966-1968
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
08 mar 2015 - 13:28:27
Piwnice tam sa ogromne mialem okazje kiedys po nich pochodzic
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
08 mar 2015 - 20:23:06
Rzeczywiście w obrębie warsztatu samochodowego znajdują sie potężne piwnice z łukowymi sklepieniami podparte wieloma kolumnami. Jedne znajdują się pod myjnią, a drugie pod budynkiem naprzeciw myjni. Pomieszczenia piwniczne są wybrukowane. Rozmawiałem na temat tych piwnic z osobą związaną z zakładami winiarni i zakładu przetwórstwa warzywnego - twierdził, że nie ma pojęcia aby te piwnice były wykorzystane przez winiarnie.
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
08 mar 2015 - 21:21:04
Pod tym zakladem na kretej tez sa ogromne piwnice kiedys mozna bylo dogadac sie z ochroniarzem to mozna bylo pozwiedzac caly budynek
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
08 mar 2015 - 23:09:52
Jak pisałem byłem tam w latach 1965-1967 tam podałem trochę inne lata ale tak było czy były puste czy był0 w nich wino nie wiem ale pamietam takie opowiadanie ze inne wino jest w sklepach a inne dla kontroli
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
10 mar 2015 - 21:41:17
Tam na Wrocławskiej to było WPHW czy coś innego ale związane z zaopatrzeniem sklepów (GS-ów ?) więc całkiem możliwe, że w piwnicach przechowywano wino do dalszej dystrybucji.
Re: MAGAZYN NA UL.KRETEJ
10 mar 2015 - 22:25:50
Tam był PZGS na pewno potem chyba jak zostaliśmy województwem to WZGS.Wino w beczkach o pojemności z 1000 litrów a jak rozlać do butelek.To były piwnice winiarni na 100%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]